• Akcie zamerané na enviromentálnu výchovu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Akcie zamerané na enviromentálnu výchovu.

Dňa 2.5.2022 bolo v našej MŠ zaujímavé dopoludnie. Deti besedovali s autorkou knihy ,,Smeťko" p. Zuzanou Vavrovou Nemčkovou. Následne sa deti z predškolskej triedy zúčastnili rôznych didaktických aktivít zameraných na triedenie odpadu. Nakoľko je naša MŠ zameraná na enviromantálnu výchovu, deti si Deň Zeme pripomenuli aj prostredníctvom koncertu venovaného tomuto dňu. Dňa 13.5.2022 sa predškoláci zúčastnili akcie ,,náučný chodník". Absolvovali vychádzku do lesa v Opatovej a dozvedeli sa veľa zaujímavých a nových informácii. Deti mali možnosť hmatať štruktúru kôry stromov a ujo Alino (ochranár prírody) mal pre nich pripravené rôzne ďalšie aktivity spojené so zážitkovým učením.

• Úspechy vo výtvarných súťažiach

• Deti z našej MŠ boli úspešné vo viacerých výtvarných súťažiach.

Vo výtvarnej súťaži ,,Vesmír očami detí" získala ocenenie pod vedením p. uč. Ondrišíkovej A. Kopčanová a postúpila do celoslovenského kola.

Vo výtvarnej súťaži poriadanej KS Juh ku Dňu Zeme, s enviromentálnou tematikou, získali ocenenia:

O. Ripka a K. Gavenda (pod vedením p. uč. Ondrišíkovej) a D. Betíková (pod vedením p. uč. Miturovej).

Ostatné práce sa porote tiež veľmi páčili, preto deti V. Gašparíková, H. Stehlík, A. Bulejko, N. Moniaková, N. Zboranová, Z. Čurková, E. Matys získali sladkú odmenu a diplom za účasť.

Deťom a pani učiteľkám gratulujeme.