Povinné predprimárne vzdelávanie

• Zápis do 1. ročníka ZŠ- sedmička

• Zápis do 1. ročníka

Zápis do 1. ročníka v ZŠ Hodžova v Trenčíne sa uskutoční 8. a 9. apríla 2024 (pondelok a utorok) od 14:00 do 17:00 hod.

Pred samotným zápisom je nutné vyplniť elektronickú prihlášku.

Elektronická prihláška je k dispozícii na stránke školy  od 1. marca 2024 do 8. apríla 2024 do 12:00 hod.

Vypĺňaniu elektronickej prihlášky venujte náležitú pozornosť, používajte mäkčene a dĺžne, nakoľko údaje z nej sa načítavajú do školského informačného systému, sú dôležité pre tlač dokumentov a vytvorenie rodičovského konta na prístup do EduPage. Prihlášku netlačte. Ak ste prihlášku vyplnili a odoslali správne, príde Vám o tom potvrdzovací email.

Zapisujú sa deti narodené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018 a deti, ktoré mali v minulom šk. roku predĺžené pokračovanie povinného  predprimárneho vzdelávania.

Na zápis si pripravte:
          - Rodný list dieťaťa
          - Občiansky preukaz zákonného zástupcu

Pri zápise vyplníte Žiadosť o prijatie do ZŠ.
          Žiadosť musí byť podpísaná oboma zákonnými zástupcami. Ak zo závažných dôvodov nie je možné, aby druhý zákonný zástupca žiadosť podpísal, v škole vyplníte čestné prehlásenie o jeho informovanosti.

Ak nemáte možnosť elektronicky vyplniť Prihlášku do 1. ročníka, vyplníte ju osobne v čase zápisu v škole.
          Zápis sa uskutoční za osobnej prítomnosti dieťaťa.

Ak máte dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, doložte vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa. Počas zápisu bude prítomná špeciálna pedagogička, sociálna pedagogička a školská psychologička , ktoré vám poradia a zodpovedajú Vaše otázky.

Odklad povinnej školskej dochádzky sa od 1. 1. 2021 realizuje novým spôsobom:
          Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahlo školskú zrelosť, odporúčame zákonným zástupcom budúcich prvákov, obrátiť sa na riaditeľku MŠ, v ktorej kompetencii je rozhodnúť o pokračovaní plnenia  povinného predprimárneho vzdelávania dieťaťa v materskej škôlke na základe písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast.
          Aj v takom prípade je však nutné zápis v základnej škole absolvovať a informovať základnú školu o skutočnosti, že rodič/ zákonný zástupca bude žiadať o pokračovanie povinného plnenia predprimárneho vzdelávania.

Informácie o zápise: Mgr. A. Múdra – zástupkyňa riaditeľa školy
          Kontakt: 0902 911 281