• Priateľská

• December 2023
    • Vianočná pošta

• 22. 11. 2023
      • Aj tento rok budeme v škôlke písať list ježiškovi, ktorý mu pošleme a budeme netrpezlivo čakať na jeho odpoveť. Listy od Ježiška deťom porozdávame domov.

• Chránime prírodu

• 3. 11. 2023
      •

​​​Dnes nám v areáli školy pribudol nový krásny smetiak do ktorého môžete dávať použitý kuchynský olej. ​​​​​​

Tento projekt sa zameriava na správne nakladanie s použitým kuchynským olejom, ktorý produkuje väčšina z nás pri príprave rôznych vyprážaných jedál.

Každý deň sa v domácnostiach vytvára množstvo použitého kuchynského oleja, ktorý často končí v kanalizácii alebo prírode. Tam môže spôsobiť vážne škody, ako je upchatie kanalizácie či znečistenie životného prostredia. Okrem iného má tento projekt aj vzdelávací charakter. Chceme ukázať mladej generácii, že každý z nás môže prispieť k ochrane životného prostredia jednoduchými, ale účinnými krokmi. Jedným z nich je aj správne zaobchádzanie s použitým kuchynským olejom.​​​​​​​

Ako zbierať použitý kuchynský olej

Odovzdávať sa môžu všetky druhy jedlých olejov a tukov: slnečnicový, repkový, palmový olej, bravčová masť, oleje z nálevov potravín a pod.

Nevylievajtedo drezu

Olej po vyprážaní alebo inom použití nechajte vychladnúť, zbavte ho hrubých usadenín a zvyškov z jedál.

Prelejte doplastovej fľaše

Za pomoci lievika prelejte prečistený olej do čistej, suchej plastovej fľaše a dobre uzavrite.

Odovzdajte fľašuvo svojej škole

Vytriedený olej odovzdajte do označenej nádoby, ktorá sa nachádza vo Vašej škole.

• Bubnovačka

• 2. 11. 2023

dňa 20. novembra 2023 (pondelok) v čase od 10:00 do 11:00 hod pôjdu triedy Včielky a Žabky (poprosíme ak súhlasíte podpísať v šatniach hromadný informovaný súhlas) na spoločnú Bubnovačku, ktorá sa bude konať na Mierovom námestí v Trenčíne.

V energickom rytme bubnov nás bude naživo sprevádzať vzácny hosť - slovenská bubnová kapela RYTMIKA.

Pre deti bude pripravený zaujímavý workshop a zapožičanie cca 50 bubnov, aby si mohli vyskúšať bubnovať ako profesionáli. Následne spoločne vytvoríme sprievod mestom.

Od roku 2014 sa vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“.

Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznie Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky.

• 25. 10. 2023
      • Počas jesenných prázdnin 30.10 a 31.10.2023 bude obmedzená prevádzka Materskej školy. Otvorené budú dve triedy, motýliková a včielková. Zoznam detí sa nachádza v šatniach jednotlivých tried.

prevádzka Materskej školy bude opät na 4 triedy 2.11.2023 kedy máme aj Vianočné fotenie.

• Koľko lásky sa zmesti do krabice od topánok?
    • VIANOČNÉ FOTENIE 2.11.2023

• 19. 10. 2023
      • Informácie ohľadom vianočného fotografovania, sú zverejnené v šatni každej triedy.

Sada obsahuje: 5 fotografií 13x18 s nápisom + 2 magnetky 6x9 a nápisom PF 2024.Cena za sadu - 16 €.

Rodičia si zároveň budú môcť priobjednať FOTO na PLÁTNO - rozmer 25x35 - za cenu 20€